Достапни линкови

Времето променливо и малку посвежо


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, малку посвежо и нестабилно со повремени врнежи од дожд и грмежи. Локално ќе има и услови за појава на невреме. Утринската температура се движи од 13 до 22, а дневната ќе биде од 28 до 35 степени.
Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, малку посвежо и нестабилно со повремени врнежи од дожд и грмежи, а ќе има и услови за појава на невреме. Утринската температура се спушти до 18, а дневната ќе достигне до 33 степени.
XS
SM
MD
LG