Достапни линкови

Во Ирак убиени 5 војници


Петмина ирачки војници загинаа денеска во западниот дел на Багдад. Одговорноста за нападот го презедоа членовите на Ал Каеда кои на местото на инцидентот оставиле и црно знаме пред да избегаат. Ова е втор пат неделава знаме на Ал Каеда да биде оставено на место на напад. Нападите се случуваат во услови на политички вакум бидејќи и по речиси месеци по парламентарните избори во Ирак се уште нама формирано Влада.
XS
SM
MD
LG