Достапни линкови

Бомбаши самоубијци нападнале воена база во Авганистан


Еден војник на НАТО и двајца цивили биле повредени, кога бомбаши самоубијци ја нападнале најголемата американска воена база во јужен Авганистан. Полициските власти соопштуваат дека сите шест напаѓачи носеле појаси со експлозиви . Портпаролот на Талибанците ја презеде одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG