Достапни линкови

Груевски:Повикот за обединување да се сфати добронамерно


Премиерот Никола Груевски очекува опозицијата добронамерно да го прифати неговиот повик за обединување на значајните национални прашања. Груевски изјави дека насекаде во светот колку и да се спротиставуваат партиите кога се работи за интересите на државата тие се обединуваат.
XS
SM
MD
LG