Достапни линкови

Силен земјотрес во Индонезија


Силен земјотрес со јачина од 6.5 степени според Рихтеровата скала го погоди источниот дел на Индонезија. Се уште нема информации за евентуалните жртви и причинетата материјална штета. Во Индонезија често има земјотреси. Во цунамито како резултат на сеизмичка активност во 2004-та загинаа повеќе од 167 илјади на северна Суматра.
XS
SM
MD
LG