Достапни линкови

Бомбаш самоубиец повредил 8 полицајци во Јемен


Најмалку 8 полицајци се повредени во напад на бомбаш самоубиец на една полициска станица на југот од Јемен, соопштуваат тамошните власти. Полицијата соопштува дека бомбашот се разнел пред портите на полициската зграда во градот ал Далеа. Тие се сомневаат дека зад нападот стои Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG