Достапни линкови

Зардари:Меѓународоната заедница ја губи војната во Авганистан


Претседателот на Пакистан по посетата на Франција за францускиот весник Ле Монде изјавил дека коалиционите сили во Авганистан ја губат војната со Талибанците. Причината за тоа според Зардари е што меѓународната заедница ја загубија битката освојувајќи срца и умови. Зардари по посетата на Пазир оди во Лондон . Предвидено е да се сретне со премиерот Дејвид Камерон. Односите меѓу Лондон и Исламабад се влошија откако Камерон повика Пакистан да престане да биде извозник на тероризам.
XS
SM
MD
LG