Достапни линкови

Уапсени 2 членови на Ета барани со години


Полицијата во Шпанија уапсила двајца мажи осомничени дека и припаѓаат на сепаратистичката баскијска организација Ета .Полицијата ги барала членовите на Ета 7 години за убиство на еден полициски наредник. Соединетите држави и ЕУ , организацијата Ета ја сметаат за терористичка и ја обвинуваат за смртта на 829 луѓе убиени за време на децениските борби за независност на Баскија

XS
SM
MD
LG