Достапни линкови

Бан Ки Мун во официјална посета на Јапонија


Шефот на Обединетите нации Бан Ки Мун денеска треба да допатува во официјална посета на Јапонија. Тој во Хирошима ќе присуствува на комеморативна церемонија за жртвите од првото нуклеарно бомбардирање. По церемонијата, Ки Мун ќе отпатува за Нагасаки каде би требало да се сретне со јапонските лидери.

XS
SM
MD
LG