Достапни линкови

Пред САД долг пат за економско опоравување


Претседателот на американските федерални резерви Бен Берненки оценил денеска дека пред САД и понатаму стои долг пат до потполно економско опоравување. Тој изјавил дека финансиската криза е пребродена , но дека има уште многу работа. Берненки изјавил дека има уште многу Американци кои се борат со невработеноста и се принуден да продаваат имот или да им го одземат затоа што немаат пари.

XS
SM
MD
LG