Достапни линкови

Советот за безбедност утре ќе расправа за Косово


Советот за безбедност на ОН утре ќе одржи седница посветена на ситуацијата на Косово на која ќе присуствува и министерот за надворешни работи на Србија Вук Јеремиќ. Тој на седницата ќе ја престави позицијата на Србија по соопштувањето на Советодавното мислење на Меѓународниот суд за правда . Шефот на УМНИК на седницата пак ќе поднесе квартален извештај за ситуацијата на Косово.
XS
SM
MD
LG