Достапни линкови

При рушење на мост во Кина повеќе од 50 мртви


Најмaлку 51 човек загинале а 15 се уште се водат за исчезнати по несреќата кога се сруши мост во централна Кина бидејќи на него имало премногу луѓе, кои ја гледале надојдената вода по поплавите во земјата. . Спасувачите цела недела се обидувале да ги извадата телата на жртвите кои паднале од мостот висок 200 метри. Несреќата се случи на 24 јули . Во поплавите кои ја зафатија Кина загинаа најмалку 1.000 луѓе , стотици се исчезнати а поплавите се проценуваат како најлошите во последната деценија.
XS
SM
MD
LG