Достапни линкови

Во пожар во старечки дом во Јужна Африка 18 жртви


Во пожар во еден старечки дом во близина на Јоханезбург во Јужна Африка загинале 18 луѓе, соопштуват тамошните власти. Пожарникарите успеале да спасат 84 луѓе. Се уште не се знае причината за пожарот.
XS
SM
MD
LG