Достапни линкови

Двајца британски војници загинале во Авганистан


Британското министерство за одбрана соопшти денеска дека двајца британски војници биле убиени во одвоени инциденти во авганистанската провинција Хелманд. Еден бил застрелан, а другиот настрдал во експлозија.
XS
SM
MD
LG