Достапни линкови

5 деца настрадале во самоубиствен напад во Кандахар


Најмалку 5 деца загинале во денешниот самоубиствен напад во провинцијата Кандахар на југот на Авганистан, јавија агенциите. Бомбаш самоубиец активирал експлозив во автомобил во близина на конвојот на гувернерот на провинцијата. Засега никој не ја превзел одговорноста, но се смета дека тоа е дело на талибанците кои ги напаѓаат претставниците на локалните власти.
XS
SM
MD
LG