Достапни линкови

Америка има план за напад на Иран


Шефот на Генералштабот на американската војска Мајк Мулен изјави дека војската на САД има план за напад на Иран, но оти сепак таков напад е лоша идеја. Мулен неколку пати повторува дека воен напад врз Иран ќе има сериозни и непредвидливи последници на целиот Блиски Исток, но истовремено посочува дека нуклеарната програма на Техеран е неприфатлива. Мулен, во интревју за Ен-Би–Си, изјави дека воена акција е една од опциите ако тоа биде потребно.
XS
SM
MD
LG