Достапни линкови

Бритиш Петролеум го запечатува нафтениот извор


Бритиш Петролеум денеска може да почне со запечатување на нафтениот извор во Мексиканскиот Залив. Американските власти изјавија дека инжинерите се подготвуваат за зафатот со кој треба да го запечатат изворот. Дупката од која повеќе од 2 месеци се излеваа по 60 илади барели нафта дневно сега е привремено запечатена.
XS
SM
MD
LG