Достапни линкови

Нови санкции за Северна Кореја?


Американскиот пратеник на корејскиот полуостров Роберт Ајнхорн денеска се среќава со јужнокорејските власти со кои ќе разговара за нови финансиски казни за Северна Кореја. До средбата доаѓа две недели откако државната секретарка Хилари Клинтон изјави дека ќе следуваат нови санкции за Северна Кореја поради нивната нуклеарна програма.

XS
SM
MD
LG