Достапни линкови

Во Канада се урнал авион кој гаснел пожари


Се урнал авион кој учествувал во гаснењето на пожари во Британска Колумбија во западна Канада, соопштуваат локалните власти. Во авионот имало двајца луѓе. Во Британска Колумбија има околу 300 шумски пожари, а најголемиот зафатил површина од 25 километри квадратни. Во гаснењето на пожарите учествуваат најмалку 1.000 пожарникари на кои им помагаат авиони и хеликоптери.

XS
SM
MD
LG