Достапни линкови

Се омажи Челзи Клинтон


Ќерката на Бил и Хилари Клинтон, Челзи Клинтон се омажи со момчето со кое долги години беше во врска, на церемонија која се одржа на реката Хадсон, северно од Њујорк. . Во писмена изјава, Бил и Хилари Клинтон соопштиле дека свадбата на нивното единствено дете е голема гордост за нив и дека му посакуваат добредојде на Марк Мезвински во нивното семсјтво. На свадбата присуствувале Медлин Олбрајт која беше државен секретар за време на вториот претседателски мандат на Бил Клинтон, потоа холивудските актери Тед Дансон и Марија Стенбурген и модниот дизајнер Вера Вонг.


XS
SM
MD
LG