Достапни линкови

Евакуација на населението во Калифорнија поради пожари


Со противпожарни хеликоптери и авиони пожарникарите во Калифорнија се обидуваат да ги стават под контрола едни од најголемите пожари во Калифорнија од почетокот на годината. Повеќе од 1.700 пожарникарите се обидуваат да го совладаат оганот кој беснее во регион Краун во округот Лос Анџелес, јавуваат тамошните медиуми. Пожарот предизвикал штети на неколку згради поради што е наложена евакуација на околу 300 семејства.
XS
SM
MD
LG