Достапни линкови

Се срушила зграда во Италија, 3 загинати


Тројца луѓе загинале кога се урнала станбена зграда на југот на Италија. Двоспратната зграда се срушила ноќеска , а се претоставува дека причини за рушењето се обилните дождови што предизвикале лизгање на земјиштето. Во несреќата загинале млад брачен пар и една постара жена. Медиумите пренесуваат дека станарите неколку денови пред несреќата предупредувале дека зградата може да урне.
XS
SM
MD
LG