Достапни линкови

Со руските пожари се справуваат 238 илјади пожарникари


Од Руското министерство за итни случаи соопштуваат дека вкупно 238 илјади пожарникари се борат со пожарите во 14 региони во земјата. Денеска и 2.000 војници и 226 авиони отидоа да им помогнат на пожарникарите да ги стават пожарите под контрола. Претседателот Дмитриј Медведев рече дека во земјата се случува природна катастрофа . Досега во пожарите загина 31 човек
XS
SM
MD
LG