Достапни линкови

Пронајдена црната кутија од пакистанскиот авион


Пакистанки официјални лица соопштуваат дека ја пронашле црната кутија од авионот кој се урна во средата при што загина сите 152 патници. Пакистанките власти велат дека се уште е рано да се каже што содржи кутијата, но се надеваат дека ќе им помогне во истрагата за падот на авионот, кој се урна на 2 километри пред Исламабат во планински предел, за време на обилни дождови
XS
SM
MD
LG