Достапни линкови

Земјотреси во Иран


Земјотрес со јачина од 5, 8 степени ја погоди јужната провинција Керман во Иран . Засега нема податоци за жртви. Вчера пак имаше земјотрес во североисточeн Иран при што беа повредени околу 170 луѓе, соопштуваат иранските медиуми. Земјотресот со јачина од 5,7 степени го погоди градот Торбат е Хјаријех кој се наоѓа на 70 километри источно од Техеран. Многу луѓе ноќта ја поминале на отворено стравувајќи од нови потреси.
XS
SM
MD
LG