Достапни линкови

Над 400 жртви на поплавите во Пакистан


Бројот на жртвите од поплавите и лизгањето на земјиштето предизвикани од поројните монсунски дождови во северниот дел на Пакистан се зголеми на над 400 луѓе во текот на изминатите три дена. Во спасувачките акции, како што се јавува е вклучена и војската.
XS
SM
MD
LG