Достапни линкови

Белград домаќин на состанок на неврзаните


Белград оваа есен ќе биде домаќин на јубилејниот собир по повод 50 годишнината од одржувањето на првиот самит на Движењето на неврзаните земји во тогашниот главен град на поранешна Југославија. Оваа одлука била донесена на состанокот на координационото биро на Движењето во Њујорк на кој синоќа зборувал и шефот на српската дипломатија Вук Јеремиќ.
XS
SM
MD
LG