Достапни линкови

Србија, Хрватска и Словенија со заедничка железничка фирма


Србија, Хрватска и Словенија денеска во Белград потпишаа декларација со која се поддржува основањето заедничка железничка компанија заради подобрување на сообраќајот на Коридорот 10. Новата компанија би требало да почне да работи од 1 септември и со неа ќе управува Словенија, бидејќи е членка на Европската унија.
XS
SM
MD
LG