Достапни линкови

Иран подготвен на разговори за размена на гориво


Шефот на иранската програма за атомска енергија Али Акбар Салехи изјави дека Техеран е подготвен во наредниве неколку денови да одржи разговори со Соединетите држави, Русија и Франција за размена на нуклеарно гориво. До ова најава дојде откако Западот повика на разговори со Иран во септември, но за сите аспекти на контроверзната нуклеарна програма на таа земја.
XS
SM
MD
LG