Достапни линкови

Во Софија средба Јанакиески, Цветков


Кон крајот на 2011 и почетокот на 2012 година се очекува да се обезбедат средства за изградба на делот од железничката пруга од Куманово до Бугарија. Ова денеска во Софија го изјави министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески по средбата со неговиот бугарски колега Александар Цветков. Станува збор за дел од Коридорот 8 со кој се поврзуваат пристаништата Бари во Италија и Бургас и Варна во Бугарија.
XS
SM
MD
LG