Достапни линкови

Чешка сепак ќе биде дел од анти - ракетниот штит


Чешка сепак ќе се вклучи во анти ракетниот штит, изјави за Хосподарске новини, министерот за одбрана Александ Вондра. Тој прецизира дека наместо радаот, како што беше претходно планирано, сега ќе се прави мал центар за предупредување од непријателски ракети.
XS
SM
MD
LG