Достапни линкови

Шпанија со над 20 процентна невработеност


Невработеноста во Шпанија во второто тромесечие изнесува 20,9 насто и е најголемо од 1997 година, иако бројот на вработени се зголемил. Невработеноста сепак порасна бидејки порасна и работна сила. Шпанија по две годишен пад во првиот квартал годинава едвај излезе од рецесијата.
XS
SM
MD
LG