Достапни линкови

200 мртви и 30 илјади раселени поради поплави во Пакистан


Како последица на монсунските дожови, кои предизвикаа поплави и лизгање земјиште во северен Пакистан живото го загубија речиси 200 лица. Според властите, раселени се 30 илјади луѓе. Од поплавите е погоден и делот на Кашмир контролиран од Пакистан каде живото го загубија 22 лица.
XS
SM
MD
LG