Достапни линкови

Убиен е Начо, еден од главните нарко босови во Мексико


Мексиканските војници го убиле Начо, наречен Полковник, еден од главните мафијаши на моќниот нарко Картел - Синало. Полковник Начо загинал во престрелка во Гвадалахара, а бил десна рака на Хоакин Гузман најбараниот нарко шеф во Мексико. САД имаа распишано награда од 5 милиони долари за информација за апсење на Начо.
XS
SM
MD
LG