Достапни линкови

Ал Каеда го постави своето знаме во Багдад


Ал Каеда, на кратко, го постави своето знаме во Багдад, откако милитантите, во напади ширум земјата, убија 23 припадници на ирачките безбедносни сили. Најкрвавиот напад се случи во сунитски кварт во Багдад, каде што во координирани акции припадници на Ал Каеда убија 16 припадници на ирачките безбедносни сили и на тоа место го поставија нивното знаме.
XS
SM
MD
LG