Достапни линкови

Еден тон кокаин запленет во Украина


Украинските власти соопштија дека заплениле повеќе од еден тон кокаин, во црноморскиот пристанишен град Одеса. Тоа е најголема заплена на дрога во земјата. Дрогата пристигнала од Венецуела. Нејзината вредност на црниот пазар се проценува на 180 милиони долари.
XS
SM
MD
LG