Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево и топло


Времето ќе биде сончево и топло, а до крајот на денот локално ќе се зголемува облачноста. Можен е краткотраен дожд со грмежи во севрозападниот дел на земјава.
Утринската температура се движи од 11 до 18 степени, а дневната ќе достигне до 35 степени.
Во Скопје - сончево и топло време со температура до 32 степени.
XS
SM
MD
LG