Достапни линкови

Протести на стечајците пред Парламентот


Стечајците денеска повторно на протест во Скопје, но наместо протести по улиците, тие се обидоа да ги блокираат влезовите на Собранието да го пресретнат Груевски и лично да му се пожалат. Но не успеаа во својата намера. Денеска во Собранието се одржуваше седница за пратенички прашања, на која присуствуваше и Премиерот. Стечајците се пожалија дека на патот кон Скопје полиција ги застанувала многу често . Стечајците му порачаа на Премиерот дека тие нема веќе што да изгубат , па ако треба и да одат во затвот. Речиси истовремено имаше протести и пред седиштето на СДСМ. Таму жртвите на транзицијата бараат Црвенковски да си оди од политиката.
XS
SM
MD
LG