Достапни линкови

Обид за преземање на контрола на авион во Москва


Руските специјални сили денеска уапсиле еден човек, кој ја презел контрола на едне авион кој слетал во Москва, јавуваат руските медиуми. Извештаите велат дека авионот доаѓале од Кавказскиот регион. Сите патници биле, ослободени безбедно откако специјалните сили се качиле на авион на аеродромот Домодедово во Москва. Повеќе детали не се соопштуваат
XS
SM
MD
LG