Достапни линкови

Во Ирак загинале 17 војници


Најмалку 17 припадници на безбедносните сили загинале денеска во Ирак. Во напад во сунитска населба во Багдад загинале 10 припаднии на безбедносните сили . Четири војници загинале кога бомбаш самоубиец со автомобил бомба влегол во воена база. Останатите војниици загинале од крајпатни бомби
XS
SM
MD
LG