Достапни линкови

Двојка од Франција обвинета за смртта на 8 бебиња


Двојка од Франција се привдени за смртта на 8 новородени бебиња, соопштува полицијата. Мажот и жената признале дека се родители на убиените новороденчиња. Полицијата ги пронашла телата на бебињата закопани на нивниот имот во едно француско село. Новинската агенција Ројтерс јавува дека судски извор потврдил дека жената го признала убиството на бебињата.
XS
SM
MD
LG