Достапни линкови

Еврото расте


Еврото денеска достигна највисока вредност во однос на доларот во последните 3 месеци. Причините за тоа се согледуваат во сомнежите за трговската моќ на Соединетите држави и показателите за подобрување на економската моќ во Европа.
Еврото денеска е појако за 0,6 проценти и се менува за 1, 307 долари.
XS
SM
MD
LG