Достапни линкови

Експлозии на бомби во Ирак, 4 загинати


Најмалку четворица војници се убени а 22 цивили повредени во одвоени екплозии на бомби во Ирак .Тројца од војниците и 12 од повредените се од нападот кој се случил во близина на воената база Ал Шаргат. А другиот загинат и останатите повредени се жртви на два одвоени напади во Фулујан. Во меѓувреме Ал Каеда ја презеде одговорноста за нападот од минатата недела пред теливизијата Ал Арабија при што загина 4 луѓе.
XS
SM
MD
LG