Достапни линкови

Уапсен службеник во косовската влада


Службеник во владата на Косово денеска бил уапсен во рамките на истрагата за злуоптреби во министерството за сообраќај, соопшти ЕУЛЕКС, без да го наведе името на уапсениот. Тој е обвинет за затајување докази
XS
SM
MD
LG