Достапни линкови

Карзаи: сојузниците не напаѓаат талибански бази во Пакистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска ја стави под прашалник подготвеноста на западните сојузници да ги напаѓаат талибанските бази во Пакистан. Тој на прес конференција во Кабул изјави дека војната против тероризмот треба да се води против финансиските извори и камповите за тренинг на терористите што се наоѓаат надвор од Авганистан.
XS
SM
MD
LG