Достапни линкови

Медведев го потпиша законот за поголеми овластувања на ФСБ


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска го потпиша законот за проширување на овластувањата на Федералната служба за безбедност. Групите за човекови права велат дека законот, кој веќе е усвоен од Долниот и Горниот дом на парламентот, всушност ја става Федералната служба над другите закони во земјата.
XS
SM
MD
LG