Достапни линкови

Украина добива 15 милијарди долари од ММФ


Меѓународниот монетарен фонд и одобри на Украина заеми во износ од над 15 милијарди долари за заздравување на земјата од сериозната економска криза. Во соопштението на ММФ се наведува дека заемите се поддршка за реформите во пензискиот систем и јавната администрација во Украина.
XS
SM
MD
LG