Достапни линкови

Груевски- растот на индустриското производство е добар сигнал


Премиерот Никола Груевски изјави дека податокот што го објави Државниот завод за статистика за зголемување на растот на индустриското производство за 5,4 проценти во јуни во однос на истиот месец минатата година е добар сигнал, иако уште треба да се подобруваат работите. Тој изрази надеж дека со излегувањето на Европа од кризата и во Македонија ќе се подобри економска ситуација.
XS
SM
MD
LG