Достапни линкови

Ганиќ пристигна во Сараево


Поранешниот член на босанското претседателство Ејуп Ганиќ се врати во Сараево, еден ден откако британскиот суд го прогласи за невин и ја одби жалбата на Србија за негова екстрадација, поради воени злосторства. Ганиќ на аеродромот во Сараево беше пречекан од илјадници поддржувачи. Тој беше уапсен од британските власти во март годинава.
XS
SM
MD
LG