Достапни линкови

Беќири-Србија да не го оспорува Косово


Портпаролот на косовскиот претседател Фатмир Сејдиу, Џавит Беќири изјави дека Србија по оценката на Меѓународниот суд треба да престане со оспорувањето на легитимноста на косовската држава. Тој и порача на Србија дека властите на Косово се подготвени да разговараат за практични прашања, но не и за политичкиот статус.
XS
SM
MD
LG